انواع اپلیکیشن موبایل

انواع اپلیکیشن موبایل

انواع اپلیکیشن موبایل

بسته به نوع کارکردی که اپلیکیشن های موبایل دارند می توان آنها را به گروه های مختلفی دسته بندی کرد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم :

اپلیکیشن سلامت
با وجود سنسورهای مختلف گوشی های همراه، می توان به میزان پیاده روی، ورزش، ضربان قلب و … افراد پی برد.

اپلیکیشن موبایل در خانه های هوشمند
در حوزه هوشمند سازی ساختمان، سخت افزارهایی روی وسایل خانه مثل کلید های برق، پرده و … نصب می شود و کار نرم افزار موبایل کنترل آن است. مثل باز و بسته کردن پرده یا تنظیم نور، دما، کنترل ها تا مانیتورینگ و نمایش گزارش نحوه عملکرد. همچنین در حوزه های مختلفی مثل امنیتی، کنترلی، صرفه جویی انرژی و … مورد کاربرد است.

اپلیکیشن های فروشگاهی
خرید اینترنتی و آنلاین در زندگی روزمره مردم جای خود را باز کرده و تقریبا همه چیز را می توان اینترنتی خریداری کرد. در سالهای قبل گسترش به سمت سایت های فروشگاهی بود اما اکنون اپلیکیشن موبایل فروشگاهی رو به رشد است.

اپلیکیشن های گروهی و شبکه اجتماعی
این سری اپلیکیشن موبایل، که امکان چت کردن، به اشتراک گذای متن، عکس، فیلم، ایجاد گروه های کاربری و … را می دهد، پرمخاطب ترین گروه اپلیکیشن های موبایل است.

اپلیکیشن های راهنما
اپلیکیشن های زیادی برای راهنمایی آنلاین وجود دارد برای مثال اگر شما به سفر بروید، اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که بسته به موقعیت مکانی شما، رستوران، مکان تفریحی، هتل های منطقه را به شما معرفی می کند. و یا اگر در راه هستید، برای پیدا کردن مسیر درست، اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که شما را راهنمایی می کند و حتی از میزان ترافیک و مسافت باقی مانده تا مقصد شما را مطلع می کند.

اپلیکیشن های بازی و سرگرمی
سرگرمی و تفریح همیشه جز جدایی ناپذیر زندگی بوده است. این صنعت همیشه طرفداران زیادی داشته است. باز هم به علت همیشه همراه بودن موبایل، بازی های موبایلی رو به گسترش است. حتما اسم بازی جنگ قبایل (clash of clanes) را شنیده اید که باعث خرید و فروش های عمده شد و معتادان بازی را حسابی به خود  سرگرم نمود.

اپلیکیشن های یادگیری و آموزشی
هم کتاب های آنلاین که به صورت اپلیکیشن روی موبایل نصب می شود و هم نرم افزارهای آموزشی که از راه دور می توان به یادگیری پرداخت و نرم افزار آن برای موبایل طراحی می شود.

چنانچه صاحب بیزینس هستید و مایل به معرفی و ارائه خدمات به مشتریان خود به روشی نوین هستید جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.