شهریور, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش وبمستر
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
۱۰قانون بازاریابی در شبکه های اجتماعی

با بهره گیری از قدرت محتوا و بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بهبود چشمگیر جایگاه مخاطبان و مشتریانمان را گردد. اما ورود به این حوزه، بدون هیچ‌گونه درک یا تجربه‌ی قبلی می‌تواند چالش‌آفرین نیز باشد.

درک اصول و قواعد بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، مساله‌ی بسیار مهم است. به حداکثر رساندن کیفیت، افزایش نقاط ورود (Entry Point) می توانند از اصول بازاریابی در شبکه های اجتماعی باشد.

برای آشنایی با  ۱۰ قانون مهم بازاریابی شبکه‌های اجتماعی تا انتهای این مقاله همراه آی هیوا باشید:

۱قانون شنیدن

برای موفقیت در بازاریابی آنلاین بیش‌تر گوش کنید و کم‌تر حرف بزنید. حتما محتوای تولید شده توسط مخاطبان هدف‌تان را بخوانید. تا حد امکان در بحث‌های آن‌ها شرکت کنید. با این کار می فهمید چه چیزی برای مخاطبان اهمیت دارد. با در نظرگرفتن این موضوع محتوایی تولید کنید که در زندگی آنها چیز ارزشمندی باشد.

۲قانون تمرکز

بهتر این است که در یک حوزه، متخصص باشید. با یک استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوایی متمرکز میتوان یک برند قدرتمند ساخت. درصورتیکه شانس موفقیت استراتژی گسترده‌ای که همه چیز را برای همه کس فراهم میکند بسیار کم است.

۳قانون کیفیت

۱۰۰۰ مخاطب فعال از ۱۰۰۰۰ مخاطب غیرفعال بهتر است. کیفیت مهم‌تر از کمیت است. داشتن ۱۰۰۰ نفر مخاطب فعال که مطالب شما را بخوانند، صحبت کنند و با مخاطبان خودشان به اشتراک بگذارند، بسیار بهتر از داشتن ۱۰۰۰۰ مخاطبی است که پس از اولین ارتباط، غیب‌شان بزند.

۴قانون صبر

موفقیت در بازاریابی محتوا و شبکه‌های اجتماعی به زمان نیاز دارد. گاهی ممکن است در مدت زمان کوتاه به هدفتان برسید. اما برای دست‌یابی به نتایج مناسب، بایستی مسیری طولانی را طی کنید.

۵قانون ترکیب کردن

با تولید محتوای باکیفیت، مسبب به اشتراک گذاشتن مطالبتان در شبکه های اجتماعی خواهید شد.

این اشتراک‌گذاری‌ها و بحث‌ها، باعث ورودیهای جدیدی برای موتورهای جستجو می‌شود. همچنین سبب یافته شدن مطالب شما در کلمات کلیدی خواهد شد. این نقاط ورود جدید می‌توانند در غالب صدها یا هزاران راه بالقوه‌ی دیگر برای یافته شدن شما توسط مردم افزایش پیدا کنند.

۶قانون تاثیرگذاری

زمان صرف کنید. افراد اثرگذار آنلاین در بازار مرتبط با حوزه‌ی کسب‌و‌کارتان را شناسایی کنید. معمولا این افراد دارای مخاطبان باکیفیت بسیاری هستند. با این اشخاص در ارتباط باشید و با آن‌ها رابطه برقرار کنید.

برای مخاطبانتان به عنوان یک منبع موثق و مفید اطلاعات باشید. با این کار مطالبتان را با مخاطبان خودشان به اشتراک بگذارند. این امر باعث جذب مخاطبان جدید با کیفیت خواهد شد.

۷قانون ارزش

در شبکه‌های اجتماعی فقط به معرفی و ارائه‌ی مستقیم محصول و کسب‌و‌کارتان نپردازید. در اینصورت مخاطب دست از گوش دادن برمی‌دارد. شما باید ارزش و اعتبار به مکالمات اضافه کنید. کم‌تر روی مکالمات متمرکز شوید. روی تولید محتوای باکیفیت و گسترش روابط با افراد تمرکز کنید. افراد تاثیرگذار در آینده سرمایه قدرتمندی در بازاریابی دهان‌به‌دهان خواهند بود.

۸قانون قدردانی

شما هیچ‌گاه در دنیای واقعی، افرادی که با قصد برقراری رابطه به شما نزدیک می‌شوند را نادیده نمی‌گیرید، پس در دنیای آنلاین هم این کار را نکنید. برقراری روابط یکی از مهم‌ترین بخش‌های موفقیت در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. پس همواره، از هر کسی که با شما ارتباط برقرار می‌کند، قدردان باشید.

۹قانون دسترسی

فالوئرهای آنلاین می‌توانند بسیار بی‌وفا باشند. زمانی که غیرفعال باشید برای جایگزین کردن درنگ نخواهند کرد.

بعد از انتشار مطالب‌تان، ناپدید نشوید. در دسترس مخاطبانتان باشید. شما باید همواره در حال تولید محتوای جدید باشید. همچنین در مکالمات و بحث‌ها نیز شرکت کنید. فالوئرهای آنلاین می‌توانند بسیار بی‌وفا و دمدمی‌ باشند. اگر شما برای چند هفته یا چند ماه ناپدید شوید، مطمئنا برای جایگزین کردن شما درنگ نخواهند کرد.

۱۰قانون معامله به‌مثل

درصورت تعامل انتظار تعامل داشته باشید. شما نیز باید مطالب مخاطبانتان را بخوانید. در مورد مطالب دیگران صحبت کنید. آن را به اشتراک بگذارید. بنابراین، در بازاریابی شبکه های اجتماعی روابط متقابل است.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

از این که مارا همراهی میکنید متشکریم. ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *