تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش وبمستر, رابط کاربری
برای داشتن UX خوب باید:

نکاتی که برای داشتن UX خوب باید در نظر بگیریم را در این مقاله مطالعه کنیم!

۱) برای داشتن UX خوب باید: از آیکون ها، علائم و رنگ ها که ابزار های مهم برای انتقال سریع مفهوم به کاربران هستند، استفاده کنیم.

معمولا کاربران به دنبال سرنخ، راهنما و تحت تاثیر علائم و نشانه ها هستند. ترتیب قرار گیری المان ها در صفحات باعث آسانتر و سریعتر شدن عکس العمل کاربر می شود. همچنین این کار باعث انتقال مفید و سریع محتوا می گردد.

۲) برای داشتن UX خوب باید: خلاقیتی که میخواهیم ارائه دهیم را در چارچوب متداول و با استفاده از تجربیات قبلی کاربر اجرا کنیم.

کاربرانی که برای اولین بار با محصول شما مواجه می شوند، با تجربه کاربری قبلی خود رفتار می کنند. پس در صورتیکه سبک جدیدی برای دکمه های وب، لینک و … قرار می دهیم، روش درک موضوع را به کاربر ارائه دهیم.

۳) برای داشتن UX خوب باید: باید تمامی مراحل رفتار و حرکت کاربر در محصول را مورد بررسی قرار دهیم.

کاربران زمانیکه با یک بخش تکراری یا طولانی مانند تکمیل فرم مواجه می شوند، از اطلاعات قبلی خود استفاده می کنند. پس باید این موضوع را پیش بینی کرده و اقدامات لازم را انجام دهیم. در اینگونه موارد کاربران از بین شما و رقبایتان، ساده ترین و سریعترین سرویس را انتخاب می کنند. این موضوع از موارد مهم بهینه سازی تجربه کاربری است.

۴) برای داشتن UX خوب باید: تمامی بخش های تعاملی و فرم های موجود را ارزیابی کنیم!

باید بخش های تعاملی و نمایش متناسب علائم و رنگ ها را بررسی نماییم. با بررسی این موضوع و نمایش یک پیام می توانیم مفهوم را بهتر به کار ببریم. مثلا پس از ارسال فرم ها، پیام موفقیت یا عدم موفقیت را به کاربر نشان دهیم.

۵) برای داشتن UX خوب باید: قبل از پیاده سازی نهایی، ساختار منو و فضاهای مربوط به نمایش آنها را در سیستم پیش بینی کنیم.

دقت کنیم که باید با در نظر گرفتن رشد محصول در آینده، UX را طراحی کنیم. باید برای جلوگیری از دوباره کاری در طراحی بصری برنامه ریزی محتوایی و بلند مدت داشته باشیم. درنظر داشته باشیم که امکان تغییر چیدمان منوها، گروه ها و اضافه کردن ویژگی خاص در آینده انجام گیرد.

۶) برای داشتن UX خوب باید: با طراحی استاندارد کاربر را با موضوع موردنظر آشنا کنیم.

با طراحی متفاوت و استاندارد و با توجه به عملکرد، باید کاربر در نگاه اول متوجه موضوع بشود. برای مثال در طراحی دکمه هایی مانند ثبت و انصراف، رنگها و علائم در ذهن مخاطب مشخص هستند. همچنین ایجاد تمایز در ابعاد، رنگ و سایز این نوع عناصر موثر هستند.

۷) برای داشتن UX خوب باید: برای انسان طراحی کنیم نه ماشین!

دانستن موضوعاتی از قبیل چگونگی تصمیم گیری افراد، کسب اطلاعات موردنیازشان در طراحی UX مهم هستند. چگونگی فعالیت افراد در یک سیستم، ارزیابی و بهره برداری از ابزارهای مورد نیاز در طراحی UX هستند. همچنین شناخت رفتارهای منطقی، احساسی و هیجانی می تواند در خلق یک تجربه کاربری خوب موثر باشد.

۸)برای داشتن UX خوب باید: از منتظر گذاشتن کاربر برای نمایش و بارگذاری اطلاعات اجتناب کنیم.

نحوه طراحی و بهینه سازی، تاثیر بسزایی در سرعت بارگذاری دارد. عکس های بزرگ و انیمیشن ها میتوانند کاهنده سرعت باشند. همچنین استـفاده از منابع خارجی به شکل چشم گیری سرعـت را پاییـن می آورد.

۹) برای داشتن UX خوب باید: تمام کلید ها و لینک ها درست کار کنند.

عناصری که برای جلب توجه کاربر رقابت می کنند، نباید باعث ایجاد استرس و حواس پرتی کاربر شوند. قابل کلیک نبودن کلیدها، تبلیغات بصورت Pop up و تعداد زیاد تیتر ها کاربر را خسته میکند. در این شرایط احتمال اینکه کاربر عصبانی و در نهایت خارج شود بالا می رود.

۱۰) برای داشتن UX خوب باید: با مخاطبان خود دوستانه و هوشمند رفتار کنیم!

ذخیره اطلاعات رفتاری کاربران به آنها کمک می کند تا در مراجعات بعدی نتیجه مطلوب را دریافت کنند. این کار میزان رضایتمندی کاربر را از همنشینی با یک وب سرویس هوشمند افزایش می دهد.

با درج نظرات و پیشنهادات خود، آنچه درباره UX میخواهید را با ما درمیان بگذارید. آی هیوا با افتخار در خدمت شماست.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *