اردیبهشت, ۱۳۹۶ 1 نظر آموزش وبمستر, رابط کاربری

ده ویژگی یک طراحی خوب

 1. طراحی خوب کاملاً ابتکاری است: برای نو آوری و ابتکار، امکاناتی وجود دارد. پیشرفت‌های تکنولوژی همیشه فرصت‌های جدیدی برای طراحی خلاقانه ایجاد می‌کند. ولی طراحی ابتکاری همیشه با تکنولوژی ابتکاری در ارتباط است و نمی‌تواند پایان راه باشد. آی هیوا با بکارگیری خلاقیت در طراحی، درصدد رفع نیازهای کسب و کار شما می باشد.
 2. طراحی خوب باعث مفیدتر شدن محصول می‌شود: هر محصولی خریداری می‌شود تا مورد استفاده قرار گیرد. این محصول باید از نظر عملکردی، زیبایی‌شناختی و روانی رضایت مشتریان خاصی را جلب کند. طراحی خوب با نادیده گرفتن هرچیزی که می‌تواند از سود محصول کم کند، بر فایده یک محصول تأکید می‌نماید.
 3. طراحی خوب، زیبایی‌شناختی است: کیفیت زیبایی‌شناختی محصول، از مفید بودن آن جدا نیست؛ زیرا محصولات همه روزه مورد استفاده قرار گرفته و بر مردم و رفاه آن‌ها تأثیر می‌گذارند. تیم آی هیوا میدانند تنها اشیائی می‌توانند زیبا باشند که به خوبی طراحی شده‌اند. از این رو تیم گرافیست آی هیوا با تجربه ای مکفی در این امر خدمت رسان مشتریان عزیز می باشد.
 4. طراحی خوب، یک محصول را قابل درک می‌کند: این مورد، ساختار محصول را توضیح می‌دهد. یک طراحی خوب می‌تواند باعث شود محصول، عملکرد خود را تشریح نموده و کاربر، درک درستی از آن پیدا کند. در بهترین حالت می‌توان گفت طراحی ui خوب، واضح و بدون نیاز به تفسیر است.
 5. طراحی خوب مزاحمتی ایجاد نمی‌کند: محصولاتی که اهدافی را برآورده می‌کنند، مانند ابزار هستند. آن‌ها نه نمایشی هستند و نه آثار هنری. از این رو طراحی آن‌ها باید هم خنثی و بیطرف و هم مهار شده باشد تا از داوری‌های کاربران در امان بمانند.
 6. طراحی خوب، صادق و درستکار است: طراحی خوب، یک محصول را ابتکاری‌تر، قدرتمندتر یا ارزشمندتر از چیزی که هست نمی‌کند و هیچ‌وقت سعی ندارد به مشتری قولی بدهد که از پس عمل به آن برنمی‌آید.
 7. طراحی خوب، پایدار و ماندگار است: طراحی خوب، از مد روز بودن اجتناب می‌کند و از این رو هرگز قدیمی و کهنه نخواهد شد. برخلاف طراحی مد روز، یک طراحی خوب، سال های زیادی پایدار می‌ماند؛ حتی در جامعه امروزی.
 8. طراحی خوب ، جزئیات هم کاملاً دقت می‌کند: هیچ چیز نباید خودسرانه بوده و به شانس واگذار شود. دقت و صحّت در فرایند طراحی، احترام به مشتری را نشان می‌دهد.
 9. طراحی خوب، دوستدار محیط زیست است: طراحی، نقش مهمی در حفاظت از محیط زیست دارد؛ منابع را حفظ کرده و آلودگی‌های فیزیکی محصول را به حداقل ممکن می‌رساند.
 10. طراحی خوب تا حدّ ممکن مینیمال است: این ویژگی خوبیست؛ زیرا طراحی خوب بر جنبه‌های اساسی تمرکز دارد و محصولات زیر بار جنبه‌های غیرضروری نمی روند. این یعنی بازگشت به سادگی و خلوص.
1 نظر
 1. mohsen

  خوب بود مطلتون

  Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *