ربات تلگرام چیست ؟

ربات تلگرام

ربات تلگرام چیست؟

رباتهای تلگرام حسابهای کاربری منحصر به فرد تلگرام هستند که برای عملکرد خود، نیاز به شماره تلفن نداشته و از طریق یک نرم افزار و به صورت اتوماتیک عمل میکنند.

 

در واقع هر ربات یک کاربر تلگرام است که با استفاده از هوش مصنوعی برای منظور خاصی طراحی شده است و میتواند کاربردهای مختلف با محتوایی که شما می خواهید داشته باشد و ایده یا کسب و کار شما را انتقال و تبلیغ کنند. این ربات ها کدهایی هستند که از طریق یک اینترفیس یا واسط کاربری بر روی سرور اجرا می شوند. نحوه عمل این ربات ها به کلی از چشم کاربر پنهان است و تلگرام آن را بر روی پروتکل رمزنگاری شده خود مدیریت می کند.

تفاوت ربات های تلگرام  با کاربران عادی

  • ربات ها همیشه آنلاین هستند و آخرین زمان آنلاین بودن ندارند.
  • ربات ها فضای محدودی برای ذخیره اطلاعات دارند و پیام های قدیمی تر پس از پردازش توسط شما حذف میشوند.
  • ربات تلگرام نمیتواند شروع کننده مکالمه با کاربران باشد، تنها زمانیکه کاربر ربات را به گروه اضافه کند یا به آن پیام بفرستد امکان ارسال پیام از طرف ربات وجود خواهد داشت.
  • در انتهای نام کاربری ربات همیشه کلمه bot حضور دارد.
  • با اضافه شدن ربات به گروه، همه پیام ها توسط ربات دریافت و تحلیل نمیشود مگر آنکه تنظیمات آن را تغییر داده باشید.
  • ربات های تلگرام هرگز غیرفعال، آفلاین یا خسته نمیشوند!

با رواج استفاده از پیام رسان های موبایلی در بین کاربران گوشی های هوشمند این پیام رسان ها به بستر مناسبی برای ارتباط میان کسب و کارها و مشتریان آنها نیز تبدیل شده اند. در همین راستا بسیاری از پیام رسان ها با ارائه بسترهای برنامه نویسی ویژه امکان ارائه نرم افزارهای مخصوص برای کسب و کارها را فراهم آورده اند که این نرم افزارها به اختصار بات پیام رسان نامیده می شود.

هک با ربات تلگرام

شایعاتی در پیام های تلگرام منتشر می شود مبنی بر اینکه رباتهای تلگرام هکر هستند و به اطلاعات شخصی شما دسترسی دارند و به غلط توصیه میشود که با مشاهده این رباتها، از گروه ها خارج شده و یا آنها را حذف نمایید. با کمی مطالعه سطحی دستورالعل های خروجی API تلگرام، درمی یابیم که امکان جاسوسی توسط این رباتها وجود ندارد و تنها به نام ،نام خانوادگی،شناسه و آی دی کاربری و همچنین تصویر پروفایل دسترسی دارند. رباتها زمانی با شما ارتباط برقرار میکنند که شما شروع کننده ارتباط باشید و تنها پیام هایی که برای ربات تعریف شده و معنادار باشد پردازش میشود.

پس تمامی اطلاعاتی که برای ربات قابل مشاهده است به اندازه کاربری است که شماره شما را در لیست مخاطبان خود دارد و هیچگونه دسترسی به اطلاعات گوشی و یا هر دیتای دیگری را ندارد.

ساخت ربات تلگرام

بات تلگرام یا ربات تلگرام یک سیستم هوشمند محاوره ای است که می تواند در مقابل دستورهای کاربران واکنش مناسب از خود نشان داده و با کاربران تلگرام ارتباط تعاملی برقرار نماید. کاربران نیز می توانند با ارسال دستورات گوناگون با ربات های تلگرام در ارتباط باشند.
صاحبان کسب و کار، ارائه دهندگان سرویس های مختلف و مشاغل مختلف می توانید با استفاده از ربات هوشمند تلگرام یک سیستم پاسخگویی خودکار ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته بصورت هوشمند برای ارتباط با مشتریان خود داشته باشید.

یکی از مهمترین کارهای ربات ها این است که به گروه های مختلف اضافه می شوند و در بین ارتباطات انسانی وظیفه اصلی خود از جمله خبر رسانی، جستجو و مانند آن را انجام می دهند.
طیف، کارکرد و کیفیت این ربات‌ها متنوع است و به تبع آن ارزش ریالی و قیمت‌ رباتها هم تغییر می‌کند.