شهریور, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش وبمستر
ویژگی های طراحی اپلیکیشن کاربر پسند

در شرایط فعلی در اپ استورهای مختلف میلیون ها اپلیکیشن به عنوان راه حل برخی از مشکلات هستند. ساخت اپلیکیشن به تناسب نیاز و استفاده افراد روز به روز درحال افزایش است. این موضوع که عده کثیری مدت زمان بسیاری را در طول روز با موبایل سپری می کنند، این سطح نیاز افراد را ثابت می کند.

ux تخصصی

باتوجه به این موضوع که مردم دنیا بیش از ۹۰ ٪ زمان کار با موبایل خود را در نرم افزار ها و اپلیکیشن ها سپری می کنند، طراحی اپلیکیشن موبایل باید به گونه ای انجام شود که تجربه کاربری (UX) خوبی داشته باشد. استفاده از تجربه قبلی برای کاربر لذت بخش خواهد بود. زیرا در این صورت کاربران با فضای دسترسی آشنا بوده و به راحتی و با سرعت بالاتری به گروه هدفشان برسند. علت اصلی به کارگیری طراحی اپلیکیشن کاربرپسند (user-friendly) هدایت راحت تر کاربران و بازدیدکنند گان به سوی هدف های از پیش تعیین شده ی ما است. همچنین برخی از اپلیکیشن ها لینک هایی دارند که کاربر را به خارج ار اپلیکیشن و مرورگرها هدایت می کنند. بهتر است این کار را انجام ندهید. این کار باعث جدایی کاربر از اپلیکیشن شما می شود. یک راه حل مناسب استفاده از مرورگر داخلی برای اپلیکیشن است.

کاربرد

دومین ویژگی یک طراحی اپلیکیشن کاربرپسند کاربرد آن است. موضوع فعالیت و کسب یکی از مهم ترین معیار ها در این حوزه می باشد. یافتن ارتباط بین کسب و کار و کارایی اپلیکیشن موبایل برای ساخت اپلیکیشن امری ضروری است. توجه به نیاز کاربر مهم است. همچنین فراموش نکنید نوآوری را در اپلیکیشن خود لحاظ کنید. با این روش اپلیکیشن شما منحصر به فرد خواهد شد.

استفاده از نظرات و انتقادات

ویژگی سوم که اهمیت دارد اهمیت دادن به نظرات و انتقادات کاربران است. به مشکلات مخاطبان گوش کنید و به نگرانی‌ها پاسخ داده و ایده‌ها را اجرا نمایید. این کار به جذب مخاطب برای اپلیکیشن شما کمک می کند. یقینا با یک توجه مهم یک فرآیند بسیار مهم برای پیشرفت اپلیکیشن شما رقم خواهد خورد.

ui اختصاصی اپلیکیشن

از مهم ترین نکات در طراحی اپلیکیشن کاربر پسند، طراحی(ui) خوب و جذاب اپلیکیشن است. طراحی صفحات اپلیکیشن در جلب رضایت کاربران نقش به سزایی دارند. شناخت سلایق مخاطبان و تسلط بر ویژگی های یک اپلیکیشن حرفه ای از نکات مهمی است که باید در طراحی اپلیکیشن کاربر پسند به آن توجه داشت.

سرعت بالا در اپلیکیشن موبایلصرفه جویی در زمان باعث افزایش رضایت مشتری می شود. هیچ کاربری انتظار را دوست ندارد. با کاهش زمان انتقال صفحات و ظاهر شدن مطالب در زمان صرفه جویی کنید. همچنین حالت های انتظار طولانی باعث عصبانی شدن کاربر می شود.

سرعت مورد انتظار

از دیگر نکات موفقیت در طراحی اپلیکیشن کاربر پسند، سرعت بالای آن است. در اپلیکیشن موبایل صرفه جویی در زمان باعث افزایش رضایت مشتری می شود. هیچ کاربری انتظار را دوست ندارد. با کاهش زمان انتقال صفحات و ظاهر شدن مطالب در زمان صرفه جویی کنید. همچنین حالت های انتظار طولانی باعث عصبانی شدن کاربر می شود.

به نظر شما کدام یک از اپلیکیشن های موبایل ایرانی به کاربر پسند بودن برنامه ی خود اهمیت می دهند؟ کدام اپلیکیشن ها برای شما تجربه ی کاربری خوبی رغم زده است؟ نظر خود را با در میان بگذارید.

طراحی اپلیکیشن کاربر پسند-آی_هیوا
طراحی اپلیکیشن کاربر پسند-آی_هیوا

جهت مشاهده آموزش های سریالی آی هیوا در شبکه های اجتماعی (اینستاگرام، گوگل پلاس، لینکدین، توییتر، فیسبوک و تلگرام) ما را دنبال کنید.

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *