شهریور, ۱۳۹۶ بدون نظر دیجیتال مارکتینگ

با توجه به اهمیت نحوه ارسال محصول در شرکتهایی که فرآیند ارسال محصول یکی از دغدغه های اصلی اشان است، لازم دانستیم مقاله ای در این موضوع برای شما عزیزان ارائه دهیم تا بتوانیم بخشی از نیازهای شما را فراهم کنیم.

خلق تجربه های جذاب با نحوه ارسال محصول

لازم است بدانیم که مهم ترین اصول و زیربنای فعالیت سازمان های موفق، ارائــه خدمــات با کیفیت است. دانستن این موضوع که رویکرد فعلی سازمان های پیشرو بر مبنای “ایجاد یک ذهنیت پایدار در جامعه نسبت به برتری خدمات” استوار شده و از ارائه “خدمات مطلوب” بسیار فراتر رفته است، خالی از لطف نیست.
از این رو سازمان های خدماتی مانند شرکت های طراحی وبسایت می بایست با تمام توان برای تحقق “ضریب خطای صفر درصدی” تلاش کرده و در جهت “خلق تجربه های جذاب برای مشتری” گام بردارند. حال اینکه چگونه و از چه روش هایی میتوان این تجربه را بوجود آورد باید مورد بررسی قرار دهیم.

بی ترديد يكی از عوامل موثری كه موجب تمايز خدمات شركت ها نسبت به ساير رقبا می گردد سرعت و نوع سرويس آنها می باشد. درنظر گرفتن و عمل به مفاهیمی چون مشتری مداری، سرعت، دقت و امنیت امری ضروریست. موضوعاتی از قبیل امنیت خود به چند شاخه که هرکدام به نوبه خود در بخش امنیت فیزیکی محصولات، امنیت دیتا در فضای مجازی مانند امنیت وبسایتها و … باید با دقت لازم صورت بگیرند.

موضوع مورد بحث این مقاله فراگیر است. در واقع علاوه بر اینکه نیاز کلیه کسب وکارهاست، میتوان از رویکردهای متفاوت برای توضیح آن استفاده کرد. باتوجه به پیشرفت کسب و کارها و شکل گیری کسب و کارهای آنلاین بحث نحوه ارسال محصول را میتوان با نگاهی متفاوت بررسی نمود که البته در مواردی باهم مشابه هستند.

فرآیند های ارسال محصول
فرآیندهای مربوط به ارسال کالا باید باتوجه به نوع کسب و کار و مطابق با نیاز و خواسته مشتریان تنظیم شوند. ایجاد فضایی برای مشتریان جهت تبادل نظر و استفاده از نظرات و پیشنهادات آنها می تواند ما را در ارائه هرچه بهتر خدمات یاری کند. حال این فضا می تواند شبکه های اجتماعی، پیام رسان ها و قابلیتهایشان مانند ربات تلگرام و … باشد.
رضایت مشتریان از مهم ترین اصول ماندگاری ما در لیست گلچین شده مشتریان در خریدهای بعدی است. از جمله عواملی که رضایت مشتریان را شامل میشود:
– تحویل کالا و خدمات طبق قرار اعلام شده در محل هماهنگ شده.
– تعهد امنیت تحویل کالا (رسيد یا فاکتور آنلاین و دست نویس دريافت كالا به خريدار).
– اعلام هزینه و هماهنگی پیش از ارسال به مشتری (اعلام اضافه شدن یا نشدن هزینه حمل به جمع مبلغ فاکتور).
– وجود روش های مختلف ارسال کالا و انتخاب نوع ارسال کالا توسط مشتری.
– ثبت و اعلام شماره رهگیری مرسوله بعد از تحویل و ارسال پيامك برای مشتری.
– حداقل مدت زمان تحويل کالا.

همچنین پیشنهاد ما به شما این است که برای ارتباط با مشتریان از روش خبرنامه استفاده کنید.

ihiwaنحوه ارسال محصول
ihiwaنحوه ارسال محصول

خب، آیا این مقاله به شما کمکی کرد؟ پیشنهادی برای کسانی که مثل شما به دنبال اطلاعات پیرامون “نحوه ارسال محصول” هستند، دارید؟ جواب خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با آی هیوا و خوانندگان دیگر در میان بگذارید.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *