مرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر رابط کاربری

ما در مقاله زیر تلاش کرده ایم با استفاده از محتوای تولید شده در بخش شبکه های اجتماعی نکات مهمی که باید در طراحی رابط کاربری توجه کنیم را به صورت مختصر و کاربردی برای مخاطبانمان در آی هیوا به بهترین شکل ارائه دهیم.

تعریف رابط کاربری UI :

در ابتدا تعریفی از UI یا همان رابط کاربری را ارائه می دهیم:

UI، رابط کاربری و مجری تصمیمات ux است. اجرای صفحه یا هر چیز قابل نمایشی که کاربر با آن در ارتباط است و می خواهد کنترل و هدایت آن را به عهده بگیرد به وسیله ui انجام می گیرد.

طراحی رابط کاربری

از پیچیدگی در طراحی UI و استفاده از عناصر اضافه اجتناب کنید.

بهترین رابط کاربری، رابطی است که در عین جامع بودن، ساده و قابل درک باشد. وضوح و سادگی در UI باعث برقراری ارتباط معنایی و عملکردی کاربران با سیستم شما می شود.

در تمام بخش های طراحی به انتخاب قالب، رنگ، اِلِمان ها و نوع قلم توجه داشته باشیم. با انتخاب مناسب جزئیات، یکپارچگی و انسجام در رابط کاربری را خلق کنیم.

از عناوین کاربردی و معنادار به جای منو های تودرتو استفاده کنیم.

برای ارتباط بهتر و رساندن منظور در یک نگاه، باید توصیف خوشایندی از امکاناتی که قرار است کاربر از آن استفاده کند، ارائه دهیم.

طراحی محصولات به شکلی باشد که کاربران آن را دوست داشته باشند و به راحتی بتوانند نیاز خود را برطرف کنند. از نظرات کاربران خود برای بهبود،اصولی تر شدن، و بالا بردن رضایت در نسخه های بعدی استفاده کنید.

در طراحی رابط کاریری با ساده سازی فرم ها، ایجاد میانبر برای قابلیت های پر کاربرد و اجرای سلسله مراتب بصری مدیریت رفتار و هدایت کاربران را به عهده بگیرید.

از قابلیت واکنش گرایی بهره ببرید؛ با مرورگرهای قدیمی و جدید و تمامی صفحه های نمایش هماهنگ شوید. این قابلیت باعث پوشش سهم بیشتری از کابران و همچنین افزایش محبوبیت در موتورهای جستجو میشود.

نکات مهمی که باید در طراحی رابط کاربری توجه کنیم
نکات مهمی که باید در طراحی رابط کاربری توجه کنیم

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *