مرداد, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش وبمستر, دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی ایمیلی :

ما در مقاله زیر سع کرده ایم با استفاده از محتوای تولید شده در بخش شبکه های اجتماعی نکات مهم در بازاریابی ایمیلی را به صورت مختصر و کاربردی برای مخاطبانمان در آی هیوا به بهترین شکل ارائه می دهیم.

بازاریابی ایمیلی - آی هیوا - ihiwa
بازاریابی ایمیلی – آی هیوا – ihiwa
۱) ایجاد فضایی برای اطلاع رسانی و تبلیغ!

کاربران خود را مطمئن کنید که اطلاعات و ایمیل آنها در اختیار هیچ کسی قرار نخواهد گرفت.

۲) انتخاب نوع محتوای پیام های ارسالی را در اختیار کاربران قرار دهیم.

همچنین اطلاع از برنامه ارسالی پیام ها به کاربران حس تعهد ایجاد خواهد کرد. کاربران برنامه و انسجام را خواهند پسندید.

به نقل‌ از بیل گیتس درباره محتوا: “محتوا پادشاه است!”. در ایمیل مارکتینگ هم محتوا نقش بسیار پررنگی دارد. باید به همه جنبه‌های آن پرداخته شود تا تاثیرگذاری ایمیل افزایش یابد. علاوه بر این مخاطب دوست دارد موضوعات محتوای دریافتی اش را خود انتخاب کند.

۳) از SPAM نشدن ایمیل های تبلیغاتی خود مطمئن شوید.

ایمیل هایی در قالب HTML که دارای استایل، رنگبندی و لینک های متعدد هستند، احتمال به inbox رفتنشان کم است.  استفاده از تصاویر و فایل های پیوست شده، این احتمال را کمتر می کند.

۴) از برنامه های کنترل و مدیریت ایمیل استفاده کنیم!

این برنامه ها معمولا قابلیت هایی مانند: ارسال ایمیل به شخص، ارسال ایمیل انبوه، جمع آوری ایمیل مشتریان و همچنین قابلیت گزارش گیری دارند.

هزینه این نوع برنامه ها با توجه به تعداد اعضا و کاربردهایشان متفاوت است.

۵) کیفیت ایمیل هایمان از کمیت آنها بیشتر باشد!

بازاریابی ایمیلی به معنی بمباران تبلیغاتی ایمیلی نیست. اگر ایمیل های زیادی ارسال کنیم مخاطبین خود را در ایمیل غرق می کنیم. در مقابل اگر تعداد کمی ارسال کنیم مجبوریم محتویات ایمیل هایمان را زیاد کنیم. در هردو صورت نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

۶) امکان لغو اشتراک را فراهم کنیم!

ممکن است برخی از کاربران به هر دلیلی دیگر تمایلی به دریافت ایمیل های ما نداشته باشند. بنابراین لینکی برای لغو اشتراک این افراد در نظر بگیرید. روند لغو اشتراک باید ساده و بدون پیچیدگی باشد. همچنین بهتر است در یک فرم نظر سنجی ساده، علت لغو اشتراک را جویا شویم.

۷) به تاثیر گذاری تیتر و محتوا توجه کنیم!

مهمترین عاملی که می تواند باعث شود یک ایمیل خوانده شود تیتر(subject) آن است.

تیتر جذاب به سرعت توجه مخاطبین را جلب می کند.با شناخت علایق کاربران خود می توانیم در انتخاب تیتر متناسب با محتوا، عملکرد مناسب تری داشته باشیم و آنها را به خواندن مطالب ارزشمند خود ترغیب کنیم.

۸) ایمیل هایی که ارسال میکنیم واکنش گرا(responsive)باشند!

اگر ایمیل هایی که ارسال میکنیم قابلیت سازگاری با موبایل و تبلت را نداشته باشند مطمئنا حجم زیادی از مخاطبین خود را از دست خواهیم داد.

۹) ایمیل هایمان دارای محتوایی ساده و قابل فهم باشند!

مردم معمولا در چند ثانیه نخست، یک نگاه اسکن شده به محتوای ایمیل دارند. پس بهتر است که در محتوا از دکمه های جذاب و دنبال کردن لینک ها استفاده کنیم.

۱۰) به نسخه متنی ایمیل نیز توجه کنیم!

هنوز هم برخی از سرویس های گیرنده ایمیل با HTML سازگاری کامل ندارند. بنابراین باید برای آنها نسخه متنی جایگزین کنیم.

امیدواریم مطالب مطرح شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشد. لطفا ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. منتظر نظرات سازنده شما عزیزان هستیم.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *