وب سایت چیست ؟

وب سایت چیست

وب سایت چیست ؟

وب سایت مجموعه ای از صفحه های وب متصل به هم هستند. این صفحات وب، دارای تعداد زیادی فایل می باشند. تمامی این فایلها که حاوی متن، تصویر یا گرافیک و … هستند، به عنوان مجموعه ای از اطلاعات توسط یك فرد، گروه یا سازمان تهیه و نگهداری می شوند. کلیه فایلها و اطلاعات یک وب سایت بر روی (Server) یك خدمات دهنده اینترنتی  قرار دارند. وب سایت غالباً شامل یك صفحه اصلی (Home Page) می باشد. عموم مردم می توانند بوسیله اینترنت به صفحات وب دسترسی داشته باشند.
برای مثال، صفحه ای که در حال حاضر در حال مطالعه ی آن هستید، یکی از صفحات وبسایت آی هیوا است. آی هیوا یک وب سایت است.

اين مجموعه فايل ها با فرمت HTML یا (Hyper Text Mark up Language) شناخته می شوند. هر بازديد کننده از وب سایت با وارد کردن نام اینترنتی وب سایت (Domain Name) در مرورگر وب (Web Browser) به صفحه اصلی وبسایت دسترسی پیدا می کند. همچنین از طریق این صفحه به سایر صفحات دیگر وب سایت هدایت می شود. برای داشتن یک وبسایت باید هم دامنه داشته باشید و هم فضای میزبانی.

هر وب سایت حاوی یک دامنه ی اصلی و یا علاوه بر دامنه اصلی، دارای تعدادی ساب دامین (دامنه ی فرعی) می باشد. یک وب سایت با نام دامنه ی اختصاصی خود قابل جستجو است. وب سایت‌ها همچنین می توانند از طریق لینک های متعدد به صفحات مختلفی در اینترنت ارجاع داده شود. برای داشتن یک وب سایت نیاز به طراحی وب سایت، تهیه ی دامنه و سرور میزبان است.
وب سایتها بیشتر برای مقاصد تجاری و اقتصادی طراحی می شوند. البته برای جنبه های مختلفی از جمله اطلاع رسانی، سرگرمی، آموزشی و … نیز بسیار پر کاربرد هستند.

اگر صاحب یک شرکت معتبر هستید، یک وب سایت برای تبلیغات کسب و کار شما فرصت مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد. به علاوه اگر وب سایت پربازدیدی داشته باشید می توانید از طریق انتشار تبلیغات نیز یک راه جانبی برای کسب درآمد ایجاد کنید. اگر یک شرکت خدماتی و یا محصول خوبی دارید و به دنبال فضایی بزرگ برای نصب بیلبورد تبلیغاتی هستید، می توانید از وب سایت های پربازدید کمک بگیرید و سفارشات را در معرض دید میلیون ها رهگذر قرار دهید. مطمئنا برای نصب بیلبورد طی مدت زمانی مشخص و در خیابانی معین که ممکن است از آن خیابان هزاران نفر عبور کنند، باید هزینه سنگینی پرداخت کنید درصورتیکه میتوانید در فضای وب برای مدتی نامحدود و در نگاه میلیونها بازدیدکننده نظر مخاطبان خود را جلب کنید.

وب سایت ها برای اهداف متفاوتی طراحی می شوند. از جمله ی این اهداف:
•    اطلاع رسانی و خبر رسانی
•    گردشگری و تفریحی
•    آموزشی، دانشگاهی و مدارس
•    شرکتی،فروشگاهی
•    و …

ویژگی های یک وب سایت خوب :
•    سرعت بارگذاری بالای وب
•   مسیریابی واضح و آسان
•   قابلیت نمایش در همه مرورگر‌ها
•    امنیت وب سایت
•    و …

 

برای ساخت یک وب سایت چه چیزهایی نیاز است:

در ابتدا باید با شرکت های میزبانی برای خرید هاست مشورت کنید. در گام بعدی، دامنه ی مناسبی را برای فعالیت خود انتخاب نمایید. اگر هدف تجاری دارید، به یک تیم طراحی خوب برای طراحی قالب، لوگو و پیکره ی سایت نیازمندید. میتوانید به کمک گروه خلاق آی هیوا  علاوه بر انتخاب نام و برند متناسب، طراحی هایی خاص و خلاقانه داشته باشید. در ادامه لازم است متناسب با فعالیت خود تیم پشتیبانی تشکیل دهید. (شامل اپراتور، مسئول سایت، مسئول رسیدگی به سفارشات، مسئول ارسال و…) یا میتوانید برای وب سایت خود از خدمات پشتیبانی ما استفاده کنید.  شما باید یک وب سایت شایسته خود داشته باشید تا به آنچه که میخواهید برسید.

با افتخار در خدمتتان هستیم