چرا باید وب سایت داشته باشیم ؟

چرا باید وب سایت داشته باشیم

چرا باید وب سایت داشته باشیم ؟

در راستای اهداف بزرگ آی هیوا برآنیم که افراد و کسب و کارهای ایران را از مزایای دنیای وب و داشتن وب سایت برخوردار کنیم.  در عصر حاضر روز به روز بیشتر نیاز به داشتن وب سایت احساس میشود. استفاده از مزایای بازاریابی آنلاین برای همه کسب و کارها به شرط استفاده هوشمندانه و دقیق، کارآمد است. با آی هیوا با دنیای وب و وب سایت آشنا شوید. ما همراهتان با استفاده از معیارهای لازم برای موفقیت کسب و کار شما با یک وب سایت اینترنتی، پیشرفت را خلق می کنیم.

دلایلی مهم برای اینکه چرا باید وب سایت داشته باشیم :

پس از دو رسانه بزرگ رادیو و تلویزیون، میتوان از تعداد وسیع مخاطبان فضای وب برای اهدف بازاریابی محصولات و خدمات استفاده کرد. کاملا مشخص است تفاوت میان هزینه تبلیغاتی رادیو و تلویزیون با وب سایت چیست؟ از طریق فضای نامحدود وب و وب سایت میتوان با هزینه کمتر، خدمات خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار داد.

وب سایت یک ابزار موثر بازاریابی و فروش است. روز به روز آمار استفاده کنندگان اینترنت رو به افزایش است. اغلب کسب وکارهای کوچک تنها قادر به بازاریابی در شهر خود و یا محیط اطراف خود میباشند. اما با داشتن وب سایت میشود شما ۲۴ ساعته در روز و ۳۶۵ روز در سال در اینترنت مطرح باشید.

بعد از داشتن وب سایت چگونه بازاریابی کنیم؟ چگونه مشتری جمع کنیم؟

با حضور در دنیای وب و داشتن وب سایت، محصولات و خدمات شما همیشه حضور موفق در عرصه تبلیغات خواهند داشت. اغلب موتورهای جستجو مانند گوگل،یاهو و… بدون هیچ هزینه ای برای شما بازایابی میکنند. برای انجام بازاریابی و بازاریابی آنلاین باید با دانش و تدبیر کافی وارد عمل شد. جهت انجام موفق بازاریابی وب سایت میتوانید به گروه آی هیوا اعتماد کنید. تا مشتریانی که به دنبال هر یک از خدمات و یا محصولات شما هستند، در کنار بهترین ها به شما مراجعه کنند. میزان مخاطب هدایت شده به سمت وب سایت شما به پارامتر های زیادی وابسته است. از جمله موارد مهم موفقیت وب سایت، بهینه سازی و محتوای وب سایت شماست.

استفاده از آسان ترین راه جهت رفع نیازها از عادات بشر امروزیست. افراد به جای خستگی و گشتن در بازار، با چند کلیک در هرکجا میتوانند نه تنها یک بازار و یا یک شهر بلکه محصولات تمام بازار ها و شهرها را بررسی و خرید کنند. وب سایت به عنوان یک بستر اطلاعاتی بی کران است. پیشنهاد ما به شما این است که از این بستر مناسب برای پیشی گرفتن از رقبا استفاده کنید.

اگر تصمیم به داشتن وب سایت گرفتید. توجه داشته باشید که برای انجام هر بازی باید قواعد و اصول آن را بدانید و رعایت کنید. اگر وب سایت دارید باید خودتان و کارکنانتان بروز باشید. اگر فرض بر این باشد که وب سایت تنها یک ویژگی دارد. آن ویژگی (به روز بودن) است.

مختصر مزایای داشتن وب سایت:

حضور در بازار اینترنت: تعداد استفاده کنندگان اینترنت در ایران هر روز در حال گسترش است. با اتصال گوشی­های هوشمند به اینترنت، حضور در بازار اینترنت به یک ضرورت تبدیل شده است. با داشتن وب سایت می­توانید کسب و کار خود را به افرادی که به دنبال دریافت محصولات/خدمات شما هستند معرفی کنید و به کسب و کار خود رونق ببخشید. قطعا داشتن یک وب سایت بسیار مهم­تر و پرکاربردتر از داشتن کارت ویزیت و یا کاتالوگ است.
تبلیغات بیشتر در ازا پرداخت مبلغ کمتر : ایجاد یک سایت اینترنتی هزینه­ ای بسیار کمتر از سایر روش­های تبلیغاتی دارد. در عین حال روش تبلیغاتی بسیار موثرتری است، بخصوص اگر تنها به داشتن وب سایت بسنده نکنید و از روش­های بازاریابی اینترنتی برای جذب بازدیدکننده و تبدیل آن به مشتری استفاده کنید.
ارائه اطلاعات بیشتر: اطلاعاتی که در وب سایت خود ارائه می­کنید محدودیت حجمی سایر روش­های تبلیغاتی مانند درج آگهی در مجلات و روزنامه ­ها یاا ارسال کاتالوگ و بروشور را ندارند. شما می­توانید تصاویر مختلف مرتبط با پروژه ها و محصولاتی که دارید را به همراه ویدئو و اطلاعات نوشتاری در سایت قرار دهید وو کسب و کار خود را به علاقمندان به خوبی معرفی کنید.

استفاده بهینه از زمان : در بسیاری از مواقع لازم است که پاسخ­های تکراری به مشتریان احتمالی خود بدهید. این کار زمان زیادی از پرسنل فروش شرکت شما خواهد گرفت. با قراردادن بخش­هایی مانند سوالات متداول یا ویدئوهای آموزشی در سایت خود می­توانید از مشتریان بخواهید که به وب سایت شما مراجعه کنند. همچنین اطلاعات تکمیلی در مورد کار شما بدست آورند. دیگر نیازی به ارائه توضیحات شفاهی و حضوری به تک تک آنها نخواهد بود.
آموزش مشتریان: اولین مرحله از فروش و ارائه خدمات پس از فروش، آموزش دادن به مشتریان است. با ارائه مطالب آموزشی در سایت می­توان نحوه استفاده صحیح از محصولات را به آنها آموزش داد. با انجام چنین کاری صرفه جویی مناسبی در هزینه ­ها خواهید داشت. از طرف دیگر، افراد زیادی در اینترنت وجود دارند که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات شما هستند. با مشاهده این آموزش ­ها اعتماد بیشتری به کسب و کار شما پیدا خواهند کرد. احتمال اینکه به عنوان مشتری به شما مراجعه کنند افزایش خواهد یافت. یکی دیگر از مزایای انجام این کار، امکان مشاهده مطالب آموزشی شما در هفت روز هفته و بیست و چهار ساعت شبانه روز توسط مشتریان است.
استفاده از امکان معرفی افراد به یکدیگر: یکی از بهترین روش­های تبلیغاتی، استفاده از بازاریابی دهان به دهان یا ویروسی است. با اضافه کردن امکان به اشتراک گذاری مطالب سایت خود در شبکه ­های اجتماعی یا معرفی مطالب سایت خود به دیگران از طریق ایمیل، می­توانید این امکان را در اختیار کاربران قراردهید تا مطالب منتشر شده در سایت شما را به دوستان خود معرفی کنند.
ایجاد یک پایگاه مشتری جدید : با راه اندازی وب سایت، این امکان را خواهید داشت که به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنید. شما میتوانید بازارهای جدیدی برای کسب و کار خود ایجاد کنید.
استفاده از ایمیل : با ایجاد وب سایت، این امکان را خواهید داشت که از ایمیلی استفاده کنید که مرتبط با نام دامنه وب سایت شماست. ایمیلی با برند خود داشته باشید. قطعا استفاده از ایمیل مرتبط با وب سایت اعتبار بسیار بیشتری از سرویس­های ایمیل رایگان مانند یاهو و گوگل دارد.
ایجاد باشگاه مشتریان: می­توانید با ایجاد باشگاه مشتریان در وب سایت خود، ارتباط بسیار نزدیکتری با مشتریان ایجاد کنید. میتوانید بازخوردهای مناسبی از آنها دریافت کنید. ایجاد باشگاه مشتریان باعث خواهد شد که علاقمندی به برند شما و وفاداری مشتریان افزایش یابد. بسیاری از شرکت­ها با ایجاد سیستم­های امتیازدهی و رتبه ­بندی مشتریان در باشگاه مشتریان خود از مشتریان خود قدردانی می­کنند. با این کار ارتباط نزدیکتری با مشتریان برتر ایجاد می­کنند.
جمع آوری اطلاعات تماس: با راه اندازی وب سایت و استفاده از تکنیکهایی مانند صفحه ورود و عضویت در سایت می­توانید اطلاعات تماس مشتریان بالقوه را جمع آوری کنید. با ارسال مطالب مرتبط با موضوع فعالیت آنها، فروش محصولات خود را بیشتر کنید.
پیشی گرفتن از رقبا: بازار اینترنت در ایران هنوز هم یک بازار بکر است. بخصوص در کسب و کارهایی که هنوز به صورت سنتی کار می­کنند و مدیران آنها اهمیت این موضوع را درک نکرده ­اند. بنابراین با راه اندازی سایت می­توانید یک قدم جلوتر از سایر همکاران خود حرکت کنید.
ارائه خدمات آنلاین: با استفاده از سایت اینترنتی می­توانید بسیاری از خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه کنید. همچنین دیگر نیازی به پاسخگویی تلفنی به افراد نیست. به عنوان مثال می­توانید هر روز لیست قیمت محصولات خود را در سایت بروزرسانی کنید. از مشتریان خود بخواهید که برای دریافت لیست قیمت جدید به سایت مراجعه کنند.
تحلیل : با استفاده از روش­های تحلیلی و ابزارهایی که در این زمینه وجود دارد می­توانید رفتارهای مخاطب خود را تحلیل و بررسی نمایید. به عنوان مثال، با بررسی آمار بازدید از محصولات و نظراتی که افراد از طریق سایت به شما ارسال می­کنند، متوجه می­شوید که مشتریان شما به کدام محصول علاقه بیشتری دارند. یا اینکه در آینده بهتر است چه محصولاتی تولید کنید تا بیشتر مورد استقبال قرار بگیرد.