فروردین, ۱۳۹۶ 2 نظرات دیجیتال مارکتینگ

صاحبان کسب و کار اینترنتی در ایران هر روزه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و افراد فراوانی رو هر روز می بینم که با ذوق و شوق فراوان، هزینه های زیادی رو بابت طراحی وبسایت، انتخاب نام دامنه و فضای میزبانی وب انجام می دهند، بسیاری از آنها فقط به زیبایی ظاهر سایت اهمیت می دهند، حتی برای انتخاب نام سایت و دامنه که از اصلی ترین ارکان موفقیت یک وب سایت محسوب می شوند وقت کافی اختصاص نمی دهند.

چرا صاحبان کسب و کار اینترنتی در ایران شکست می خورند؟

صاحبان کسب و کار اینترنتی در ایران به هیچ عنوان از اصول بازاریابی اینترنتی آگاه نبوده و حتی برای کسب این اطلاعات حاضر نیستند، وقت کافی را صرف کنند، شاید بسیاری از آن ها با استفاده از تبلیغات اینترنتی نتایجی را در کوتاه مدت به دست بیاورند، اما در دراز مدت باز هم شکست خواهند خورد.

جالب اینجاست که ۹۹ درصد بازدیدکنندگان هرگز در بازدید اول از سایت ما خرید نخواهند کرد و ۹۵ درصد این افراد هرگز دوباره به وب سایت ما بازنخواهند گشت !

یک نکته جالب اینجا باید بگم، زمانی که شما یک وب سایت را ایجاد می کنید و محصولات خوبی هم درون آن قرار می دهید، مثل این می ماند که شما فروشگاهی را در وسط بیابان افتتاح کرده و توقع دارید از همین امروز مشتریان به فروشگاه شما سرازیر شودند. این یک خیال باطل است. البته قبلا در یک مقاله به نام شش وظیفه مدیر یک کسب و کار اینترنتی به بعضی از این موضوعات پرداخته بودم که پیشنهاد می کنم این مقاله را نیز بخوانید.

مثالی از شکست کسب و کار اینترنتی

چند وقت پیش با وب سایتی برخورد کردم، محصولات جالبی درون وب سایتش موجود بود، یک کمپین تبلیغاتی هم با استفاده از بنر در وب سایت های پربازدید انجام داده بود و ترافیک زیادی وارد وب سایت خودش کرده بود، اما عملا با یک شکست تبلیغاتی مواجه شده بود.

به نظر دیگران همه چیز درست به نظر می رسد، یک وب سایت خوب، تبلیغات مناسب، ترافیک بالا، محصولات عالی اما سوال اینجا بود که چرا فروش خوبی ایجاد نشده بود ؟

اینجا به  این سوال جواب خواهیم داد که چرا صاحبان کسب و کار اینترنتی در ایران شکست می خورند ؟

پاسخ به این سوال ساده است، زیرا همین کسب و کاری که به شما معرفی کردم، همه بازدیدکنندگان را به صفحه اصلی وب سایت هدایت کرده بودند، این یعنی بزرگترین اشتباه که باعث شکست هر نوع تبلیغات اینترنتی خواهد شد.

وظیفه مدیر یک کسب و کار اینترنتی موفق این هست که با استفاده از یک سیستم مناسب و در اختیار گذاشتن یک پیشنهاد ویژه به بازدیدکنندگان کاری کند که آنها ایمیل و شماره تماس خود را در اختیار شما بگذارند !

بله شما اگر این مرحله را به درستی انجام ندهید، یعنی شکست در کسب و کار اینترنتی و تبلیغات شما، پس از آن وارد مرحله تبلیغات اینترنتی خواهیم شد، تا طعم واقعی فروش را بچشیم و همچنین کاربران وب سایت ما را فراموش نکنند.

پیشنهادی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق

محصولی به نام فوت و فن کسب و کار اینترنتی درون وب سایت موجود می باشد، که در آن تمام موارد برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق گفته شده است، همچنین برای کسانی که کسب و کار اینترنتی را در  حال حاضر اداره می کنند و نیازمند راه حل برای ایجاد تغییرات مناسب می باشند تا فروش موفقی را تجربه کنند، مطالب بسیاری مفیدی گفته شده است. پیشنهاد می کنم این محصول را تهیه کنید تا شما هم از صاحبان کسب و کار اینترنتی در ایران باشید که کسب درآمد واقعی و موفق را تجربه نمایید.

کلام آخر

اگر واقعا می خواهید یک کسب و کار اینترنتی موفق ایجاد کنید، بهتر است کمی بیشتر درباره این موضوع تحقیق کنید و با اصول راه اندازی کسب و کار اینترنتی موفق آشنا شوید، در ضمن از بازاریابی اینترنتی نیز غافل نشوید. در امر دیجیتال مارکتینگ هم برای حرفه ای شدن با حرفه ای ها کار کنید.

2 نظرات
  1. ahmad

    ممکنه توی کانال تلگرامتون بیشتر از این موضوع مطلب بزارید؟

    Reply
  2. atefe

    عالی بود مطالبتون.ممنون

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *