تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش وبمستر, دیجیتال مارکتینگ
چگونه در شبکه‏ های اجتماعی تبلیغات کنیم / کلیپ‌ سازی راز موفقیت تبلیغات در فضای مجازی

تا به حال به تبلیغات که در روز با روش‏های مختلفی ذهن شما را درگیر کرده اند دقت کرده اید! حجم زیاد پیامهای تبلیغاتی منجر به بی‏ توجهی به بخشی از این تبلیغات میشود.

از این‌رو شرکت‌ها برای موثر کردن تبلیغات کالای خود تنها راه‌حل را افزایش ارتباط دانسته اند. به‌طوری‌که از تمام ابزارهای ارتباطی برای معرفی کالای خود استفاده می‌کنند.  یکی از روش های تبلیغات، تبلیغ در شبکه‏ های اجتماعی است.

با گسترش فضای مجازی و پررنگ تر شدن فعالیت شبکه‏ های اجتماعی و حضور بیش از پنج میلیون کاربر ایرانی در فیس‌بوک، تبلیغات در شبکه‏ های اجتماعی اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

شرکت‌ها با تشکیل صفحه اختصاصی در شبکه‏ های اجتماعی از طریق ارائه اطلاعاتی از قبیل: توضیحات مربوط  و معرفی محصول خود، کلیپ‏ هایی درباره فرآیند ساخت کالا، نحوه استفاده و همچنین تبلیغات آن می‏توانند در جذب مشتری موفق‏ تر عمل کنند. مخاطبان فیس‌بوک،توییتر،اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی بیشتر برای گذراندن اوقات فراغت به این سایت مراجعه می‌کنند. اطلاعات تصویری و جذاب که با لایک بیشتری همراه هستند زمینه موفقیت تبلیغات برند‏ها را فراهم می کنند.

جدا از تبلیغات اینترنتی، ابزارهای تبلیغاتی زیادی از جمله بیلبورد، تلویزیون، روزنامه و… در اختیار شرکت‌ها قرار گرفته است. هرکدام از این تبلیغات کارکرد متفاوتی دارند.  این نوع تبلیغات علاوه بر هزینه های بالایی که دارند، تبلیغات در آنها اثر خود را از دست داده است. زیرا هدف تبلیغاتی خیلی از شرکت‌هاست.

تبلیغات با محوریت کلیپ‏های متنوع و جذاب

با نگاهی به مخاطبان فیس‌بوک پی خواهیم برد تبلیغات آن بر پایه سلیقه کاربران آن می‏تواند موثر باشد. درواقع مخاطبان این شبکه بیشتر جوان و گروه مصرف ‏کننده جامعه هستند. از این‌رو، شناخت ویژگی‏های آنها می‏تواند تبلیغات فیس‌بوک را اثر‏گذار کند.

یک کارشناس بازاریابی با اشاره به نوع تبلیغاتی که در فیس‌بوک می‏تواند اثر‏گذار باشد، اظهار کرد: مخاطبان برای گذراندن اوقات فراغت و مشاهده تصاویر و کلیپ‏های جذاب به این سایت مراجعه می‌کنند. درنتیجه تبلیغات غیرتصویری کمتر مخاطبان را جذب می‌کند. به همین دلیل شرکت‌ها ابتدا باید یک سایت اختصاصی ساخته و با ارائه کلیپ‏های مربوط به کالا که جذابیت بالایی دارند ذهن مخاطب را به سوی خود سوق دهند.

با ارائه کلیپی از مقایسه کیفیت کالای تولیدی با نمونه خارجی آن، می توان به رعایت شدن استاندارد‏های بین‏ المللی تاکید کرد.

لایک بیشتر نشانه موفقیت بیشتر

بازتاب و فیدبک ارائه اطلاعات در شبکه ‏های اجتماعی به سرعت دیده می‌شود. از اظهارنظرهای کلیپ‏های تبلیغاتی ارسال‌شده در شبکه‏ های اجتماعی می‏توان برای آشنا شدن با سلیقه مخاطبان استفاده کرد. در نظر‌خواهی که از برخی کاربران فیس‌بوک به عمل آمد برخی معتقدند برای دیدن کلیپ‏های تصویری به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت، محدود بودن زمان و ارائه حجم زیاد اطلاعات در صفحه عمومی این شبکه اجتماعی ناچار به گزینش کلیپ‏ها براساس میزان لایک آنها هستن.

به این دلیل کلیپ‏هایی که لایک بیشتری دارند مورد توجه آنها قرار خواهد گرفت. تیزرهای تبلیغاتی که در مدت‌زمان کوتاه‏تری اطلاعات خود را ارائه دهند بیشتر مخاطبان را با خود همراه می‌کنند. این موضوع در مورد کلیپ‏هایی که شروعی هیجان‌انگیز دارند بیشتر صادق است.

با استفاده از شبکه های اجتماعی و از طریق ارتباط مستقیم میتوان نظرات و پیشنهادات مخاطبان و دنبال کنندگان خود را بدون واسطه دریافت کنیم. مثلا در تبلیغ یک شامپو ابتدا از مخاطبان می‏خواهیم نظرات‌شان را در رابطه با ویژگی‏های یک شامپوی خوب بیان کنند. پس از آن با معرفی تنوع محصولات برند برای هریک از انواع موها شامپوی خاصی را معرفی می‌کنند. حال می‏توانند از نظرات مخاطبان برای ارتقای کیفیت محصول نیز استفاده کنند. از این طریق مشتریان وفاداری را برای شرکت به وجود ‏آورند.

نتیجه:

این مسئله نشان می‏دهد که شرکت مشتری‌محوری را سرلوحه کار خود قرار داده است. درواقع، شرکت‌ها برای موفقیت در تبلیغات خود باید به‌طور آنلاین به پیام‏های کاربران پاسخ داده و آنها را به سمتی هدایت کنند که تغییر نیاز و تقاضای خود را به شرکت منتقل کنند.

تجربیات:

سعید، کاربر دیگری است که درباره موفقیت تبلیغات در فیس‌بوک می‏گوید: در فیس‌بوک اگر لینک صفحه اصلی شرکت که حاوی تمام اطلاعات محصول، کارخانه و غیره است قرار داده شود، به‌طور قطع اطمینان بیشتری در کاربران به وجود می‏آورد، زیرا در برخی موارد صفحه‏هایی هستند که فروش اینترنتی نیز دارند حتی اگر قیمت محصول نیز خیلی زیاد نباشد خریداران تمایل چندانی به خرید از طریق فیس‌بوک ندارند. به همین دلیل با انتقال آنها به صفحه اصلی می‏توان در کنار تبلیغات و جذب مشتری خرید اینترنتی را برای شرکت افزایش داد.

او با اشاره به اینکه اشتراک صفحه اختصاصی کالا به معرفی آن کمک می‌کند، ادامه داد: وقتی یک صفحه از سوی دوستان به اشتراک گذاشته می‌شود بیشتر مورد قبول خواهد بود و این منجر به انتقال شبکه‏ای اطلاعات در شبکه مجازی می‌شود و در زمان نه‌چندان دوری خیلی از کاربران با این صفحه آشنا می‌شوند، البته صفحات اختصاصی برند‏ها اگر به مسائل حاشیه‏ای نپردازند احتمال موفقیت آنها بیشتر می‌شود زیرا اظهارنظر مدیر صفحه در برخی مسائل اجتماعی یا سیاسی می‏تواند به‌طور طبیعی با مخالفت عده‏ای دیگر همراه شود و این مسئله از مخاطبان محصول می‏کاهد، اما لایک کردن افرادی که به‌طور فعال برای کلیپ‏ها یا مطالب محصول اظهار‌نظر می‌کنند منجر به تداوم حمایت آنها خواهد شد.

مخاطبان برای گذراندن اوقات فراغت و مشاهده تصاویر و کلیپ‏های جذاب به فیس بوک مراجعه می‌کنند و درنتیجه تبلیغات غیرتصویری کمتر مخاطبان را جذب می‌کند. به همین دلیل شرکت‌ها ابتدا باید یک سایت اختصاصی ساخته و با ارائه کلیپ‏های مربوط به کالا که جذابیت بالایی دارند ذهن مخاطب را به سوی خود سوق دهند.

 

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *