فروردین, ۱۳۹۶ 2 نظرات دیجیتال مارکتینگ
برای آغاز یک کسب و کار میلیاردی چه مسیری را باید طی کنید:
مرحله اول: انتخاب مدل کسب و کار

شما برای خلق یک کسب و کار میلیاردی باید یک ایده داشته باشید اما برای موفقیت یک ایده‌ی خام و تبدیل آن به یک کسب وکار سودآور باید با بوم مدل کسب و کار آشنا شوید و بتوانید ۹ بعد مختلف یک کسب و کار را بشناسید! و با توجه به شرایط خود، مدل کسب و کار و نقشه راه بازاریابی بنویسید که موفقیت آن حتمی باشد.

مرحله دوم: طراحی ظاهری و محتوایی سایت

باید بتوانید یک ظاهر جذاب و به روز برای سایتتان طراحی کنید و در آن به نوع رفتار مشتری و جذب مشتری دقت نمایید.

مرحله سوم: طراحی سایت

شما باید بیاموزید چگونه یک سایت حرفه ای با توجه به نیاز کسب و کارتان طراحی کنید، تا به یک کسب و کار میلیاردی دست پیدا کنید.

مرحله چهارم: ارائه، فروش و بازاریابی حرفه ای

شما در هر کسب و کاری بزرگترین وظیفه‌ای که دارید کسب درآمد و هنر فروش است تا بتوانید کسب وکار خود را زنده نگه دارید. پس باید در زمینه تحلیل رفتار مصرف کننده، تکنیک‌های فروش، بازاریابی دیجیتال، نحوه ارائه، فروش و بازاریابی برای بازار هدف و ارائه فوق العاده کسب و کار خود آموزش‌های حرفه‌ای ببینید.

و اما

۳ راه تاسیس کسب و کار میلیاردی به روش مارک زوکربرگ
حتما همه شما با سایت اجتماعی فیس بوک آشنا هستید . سایتی که خالقش مارک زوکربرگ را صاحب ثروت افسانه ای ۱۹ میلیارد دلاری کرد.
کسانی که می خواهند کسب و کاری راه اندازی کنند می توانند با سرمشق قرار دادن این سه روش پیشنهادی مارک زوکربرگ به موفقیت دست پیدا کنند .
۱٫ یک مشکل بزرگ پیدا کنید  و روی پیدا کردن راه حل تمرکز کنید
فیسبوک  مشکل ارتباط را حل کرد و راهی فراهم کرد که  مردم با استفاده از  کامپیوتر و لپتاب بتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. امروزه  فیسبوک این کار را با تکنولوژی های جدید تر هم  ادامه می دهد. مارک زوکربرگ  در مورد فیس بوک می گوید: «فیسبوک با هدف مرتبط کردن مردم دنیا شکل گرفت و تمرکز روی این هدف باعث شد که فیسبوک به جایگاه کنونی اش دست پیدا کند.»
شما هم اگر قصد دارید صاحب یک کسب و کار میلیاردی شوید یک مشکل بزرگ را پیدا کنید. وقتی با مشکلات یزرگ دست و پنجه نرم کنید فرصت های بزرگ هم پیش روی شما قرار خواهد گرفت. این کار را  با یک قدم کوچک آغاز کنید درست مثل فیسبوک .
زوکربرگ معتقد است روزهای اولی که به یافتن راه حل مشکل می پردازید بسیار با اهمیت است . او در این باره می گوید: «با نگاه به ده سالی که گذشته از خودم این سوال را می پرسم : چرا ما توانستیم این سایت را راه اندازی کردیم ؟ آن روزها ما دانشجو بودیم. منابع مالی کمی نسبت به شرکت های بزرگ داشتیم.
 اگر آنها روی حل این مشکل متمرکز می شدند می توانستند راه حل را پیدا کنند. جوابی که برای این سوال پیدا کردم این بود : ما به پیدا کردن راه حل این  مشکل بیشتر از آنها اهمیت دادیم و این کار را جدی تر از آنها دنبال کردیم. »
۲٫ یک راه حل آسان پیدا کنید و به نظرات دیگران اهمیت بدهید
فیسبوک محبوب و مشهور شد چون استفاده از آن بسیار ساده بود. به یاد داشته باشید که فیسبوک اولین سایت در این زمینه نبود.سایتی مثل مای اسپیس قبل از فیسبوک درست شده بود. اما فیسبوک متفاوت بود . فیسبوک بی نقص نبود اما مثل مای اسپیس بی نظم و  گیج کننده نبود.
یکی از مدیران مای اسپیس در این زمینه می گوید: «فیسبوک توانست مای اسپیس را شکست دهد چون  وقتی فیسبوک داشت شبکه های اجتماعی را توسعه می داد، مای اسپیس فیسبوک را به دنیا شناساند.»
راه توسعه و ارائه یک محصول بی نقص  از اهمیت دادن به نظرات کاربران می گذرد. فوربس در مورد فیسبوک می نویسد:« راز درخشش زوکربرگ این بود که  او  آماده بود فیسبوک را با توجه به نیاز استفاده کنندگان تغییر شکل بدهد. اضافه کردن بازی های اینترنتی مثل فارم ویل ؟ چرا که نه .
راهی برای تبدیل دوست های احتمالی ؟  انجامش می دهیم. سازندگان تلاش کردند خواسته های کاربران را  انجام دهند.» پیدا کردن راه حل های ساده برای خواسته های جدید  کاربرانتان در ادامه راه یکی از راههای رسیدن به موفقیت است.
۳٫ راه حل در آمدزایی از کسب وکارتان را پیدا کنید
زوکربرگ با هدفی اجتماعی کارش را شروع کرد. اما این هدف را هم در نظر داشت که با رسیدن به شهرت و جذب انبوه  کاربران  به درآمدزایی بپردازد. یک ماه بعد از راه اندازی فیسبوک در فوریه سال ۲۰۰۴  زوکربرگ راههای در آمدزایی در آینده را بررسی کرد و تصمیم گرفت از راه   جذب تبلیغات  درآمد کسب کند و فورا برای  تامین هزینه هایش این تصمیم  را عملی کرد.
فیسبوک خیلی زود توانست راه درآمدزایی به وسیله تبلیغات را پیدا کند. بنابر گزارش ها فیسبوک در سال ۲۰۰۶  هفته ای یک میلیون دلار از  تبلیغات درآمد کسب می کرد. این رقم در سال ۲۰۱۴ به دو میلیارد و نهصد و شصت میلیون دلار رسید.
مشخص کردن مدل درآمدزایی  لازمه کسب و کار شماست. وقتی بفهمید قرار است چطور در آمد کسب کنید، می توانید کارتان را به طوری به پیش ببرید که  درآمدزایی کسب وکارتان تضمین شود. ببینید رقبای اصلی  شما چطور در آمدزایی می کنند و سعی کنید آن روش ها را توسعه  دهید.
در آخر این که تمرکز روی پیدا کردن راه حل برای یک مشکل بزرگ کار دشواری است و شما با حجم کار زیادی مواجه خواهید شد. را ه حل  رویه رو شدن با این مشکلات ساده سازی آن هاست.
مشتری های شما از سادگی استقبال می کنند و شما را به ادامه راه دلگرم می کنند.علاوه بر این مطمئن شوید که راه حل در آمدزایی شما مغایرتی با اهداف سایتتان نداشته باشد.

 

امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید ما را به دوستانتان معرفی کنید.

2 نظرات
  1. ahmad

    مطالب سایتتون مفیده.ممنون

    Reply
  2. atefe

    مطالب کانال تلگرامتون عالیه.ممنون

    Reply

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *